OFFO 2023

X Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej.
Główne imprezy: 27.10.2023 (Jastrzębie-Zdrój) i 28.10.2023 (Olza)

W dniach 27-29.X. 2023 roku odbył się już X Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej, po raz kolejny nasi koledzy Arek Siuda i Grzegorz Kincel uczestniczyli w tej, śmiało można powiedzieć ogólnoświatowym święcie fotografii otworkowej w Jastrzębiu Zdrój. W tegorocznym Festiwalu wzięło udział ponad 60 indywidualnych artystów z Polski i 30 z zagranicy, by wymieć takie kraje jak :Argentyna, Czechy, Finlandia, Holandia, Kanada, Luksemburg, Niemcy, Szwecja, Ukraina, USA i Wielka Brytania. Oraz 9. Grup Twórczych. Wszystkie prace OFFO można zobaczyć w 37 galeriach na Górnym Śląsku ale nie tylko, w tym roku wystawy OFFO-we będą także daleko od Śląska: w Makowie Mazowieckim, Janowie Lubelskim i Chełmie, a nawet w Czechach – w Karwinie gdzie swoje prace prezentował Grzegorz Kincel. W tym roku Grzegorz Kincel i Arek Siuda zaprezentowali swoje prace w ramach projektu

– „Zielona Góra w Otworku” który trwa nieprzerwanie już od 2020 roku, można powiedzieć, że była to kolejna odsłona prac na których można zobaczyć nasze miasto w troszeczkę inny sposób. Jednocześnie Arek i Grzegorz zaprezentowali swoje indywidualne projekty.

– „Wojnę zostawmy w muzeum” to projekt Grzegorz Kincla który można oglądać w Czechach w mieście Karwina.

– „my haus” to projekt Arka Siuda, zdjęcia rodzinne, osobiste. Zdjęcia będzie można oglądać w Galerii Szkoły Plastycznej w Wodzisławiu Śląskim. Wszystkie trzy wystawy w jednym miejscu będzie można zobaczyć pod koniec tego roku w Zielonogórskim Ośrodku Kultury w Kisielinie a następnie w plenerowej „Galerii pod Morwami”

Grzegorz Kincel
Otworkowe ZTF
Arkadiusz Siuda

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Zielonej Góry